Dzień Dawcy Szpiku

balon z napisem zostań dawcą szpiku

Dzień Dawcy Szpiku

8 kwietnia 2022 r. odbył się Dzień Dawcy Szpiku, czyli finał akcji DKMS #Komórkomania. Stoiska do rejestracji potencjalnych dawców utworzyliśmy w dwóch miejscach:  Urzędzie Miasta (Dziękujemy Miasto Sławno, Rafał Szymczewski) i  Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Sławnie.
Najważniejsze: zarejestrowaliśmy dwunastu potencjalnych dawców szpiku lub komórek macierzystych! Szczególnie dziękujemy tym, którzy przystąpili do naszej akcji: pracownikom sławieńskiego ratusza i słuchaczom I LO dla Dorosłych w Sławnie. Wspólnie łatwiej ratować życie Akcję Fundacji DKMS wspieramy w liceum od dawna, wśród naszych absolwentów są dawcy szpiku. Pamiętajcie także, że możecie samodzielnie zarejestrować się jako potencjalni dawca szpiku. W jaki sposób? Wejść na stronę https://www.dkms.pl/dzialaj/zostan-dawca i zamówić pakiet rejestracyjny przez Internet. Polecamy!
Tegoroczną komórkomanię zorganizowali wolontariusze LO: Andżelika , Oliwia, Julia i Aleksandra z kl. 3a pod opieką nauczycielki, koordynatorki akcji, Dominika Hibner-Kubera.

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

uczniowie w oczyszczalni ścieków

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

8 kwietnia uczniowie klasy 1a i 2a udali się na wycieczkę do miejskiej oczyszczalni ścieków, której celem było poznanie procesu technologicznego związanego z oczyszczaniem ścieków.
Nasza terenowa lekcja ekologii była kolejnym działaniem związanym z obchodami Światowego Dnia Wody oraz realizacją projektu ekologicznego EkoSzkoła.
Zajęcia z edukacji ekologicznej poprowadził kierownik oczyszczalni, pan Jacek Zdunek a zdjęcia dokumentujące naszą lekcję zrobiliśmy aparatem zakupionym dla szkoły przez firmę WiK ze Sławna. Dziękujemy!

Barbara Gębusia (tekst), Karola Głowacz z kl. 2a (zdjęcia)