Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół w Sławnie działa już od wielu lat. Założycielkami i opiekunkami Koła są Irena Rogowska i Iwona Wojniak. Każdego roku wolontariusze aktywnie uczestniczą w akcjach o zasięgu lokalnym np.: Mundurowi dla.. Mikołajki lub zbiórka żywności dla potrzebujących zwierząt. Zbieramy środki chemiczne i artykuły higieniczne dla podopiecznych Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie.

baner CARITAS

Wraz z szkolnym odziałem Caritas i jego opiekunem ks. Piotrem Łowickim włączamy się w akcję „Pola Nadziei”, której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych. Razem prowadzimy zbiórki żywności dla osób potrzebujących. Każdego roku aktywnie uczestniczymy w akcji zbierania pieniędzy pod sztandarem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

logo WOŚP