Powołanie Karoliny Stępień na stanowisko wicedyrektora szkoły

Pani Karolina Stępień została nowym wicedyrektorem w I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie. Swoje obowiązki objęła 16 października 2023 r.
Dotychczasowa pedagożka szkoły jest nauczycielem mianowanym, absolwentką pedagogiki na Akademii Pomorskiej w Słupsku, ukończyła liczne kursy dokształcające i studia podyplomowe z zakresu: Psychologia dzieci i młodzieży-wspomaganie rozwoju oraz Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową oraz wzrokową (w trakcie). Znana jest również ze swoich pasji i licznych aktywności. Promuje zdrowy styl życia, aktywność fizyczną, prowadzi projekty unijne, współorganizuje liczne akcje charytatywne, współpracuje z instytucjami miejskimi i powiatowymi. Jest radną w Radzie Miasta Sławno. Za swoją pracę otrzymała Nagrodę Starosty Sławieńskiego i liczne Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół w Sławnie.

Kilka słów o mnie:
– Praca z młodzieżą jest spełnieniem moich marzeń, a LO to dla mnie szczególne miejsce, gdyż jestem absolwentką tej szkoły. Lubię: swoją pracę, ludzi z poczuciem humoru, psy (szczególnie moją sznaucerkę- Daisy), sernik, polskie filmy, moje miasto Sławno, jazdę na rowerze, długie rozmowy i spacery, wieczory z książką i kubkiem herbaty z imbirem, piosenki Zbigniewa Wodeckiego.
– Funkcja wicedyrektora to dla mnie wyzwanie, wierzę, że mu sprostam – komentuje Karolina Stępień – Wiem, że mogę liczyć na bliskie mi osoby, które są wokół mnie. Zrobiłam to, o czym wielokrotnie mówiłam swoim uczniom – wyszłam ze strefy komfortu, dokonuję dużej zmiany w życiu i mam nadzieję na świetną współpracę z całą społecznością szkolną, z którą chcę tworzyć przyjazne i inspirujące środowisko I LO w Sławnie.

Nowej pani dyrektor życzymy wielu sukcesów i spełnienia zawodowego!

Drugi dzień wizyty gości w ramach programu ERASMUS+

Drugi dzień spotkania młodzieży w ramach realizacji działań projektowych ERASMUS+ upłynął nam na poznawaniu pięknej Polski-zwiedzaliśmy Gdańsk.

Urszula Poborska