Bez kategorii Erasmus

Ponownie na eTwinning: Nowy projekt „Language as a way to integration- Sprache als Weg zur Integration”

Jak już wiecie jesteśmy w programie Erasmus + i braliśmy udział w dwóch projektach: Learning without borders o numerze projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000074149 oraz Wellness Through Heritage Handicrafts o  numer projektu: 2022-1-PL01-KA210-SCH-000082780.

Znajdziecie nas także na platformie edukacyjnej eTwinning, gdzie nasze ostatnie dwa projekty „Lass uns die beste Kunstwerke unserer Städte“ i  E-Kompass: Wahr oder falsch im Internet? – E-compass: True or fake in Internet? otrzymały Europejskie Odznaki Jakości.

Podczas projektów międzynarodowych młodzież pogłębia i zdobywa nowe umiejętności.

Jesteśmy dumni, że możemy kształtować naszą młodzież w jak najlepszy sposób, dlatego chcielibyśmy poinformować, że rozpoczęliśmy nowy projekt na nowej platformie eTwinning pt. „Language as a way to integration – Sprache als Weg zur Integration”

Naszymi partnerami są : Hiszpania – IESO Manuel de Guzmán Navahermosa https://www.educa.jccm.es/educacion/cm oraz Włochy : , IIS „E.Ferrari” Chiaravalle Centrale.https://www.iischiaravalle.edu.it/

Pierwsze kroki zrobiliśmy na tablicy online Padlet, gdzie uczniowie i nauczyciele powitali się serdecznie i napisali parę słów o sobie.

Nie możemy się doczekać naszej dalszej współpracy.

Trzymajcie za nas kciuki.

Bezpieczne ferie

Nadchodzą upragnione ferie. Aby odpoczynek był udany, musi być bezpieczny. W związku z tym, w dniu 05 stycznia 2024 r. r. odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjno-profilaktyczne pt.: „Bezpieczne ferie” oraz na temat szkodliwości dopalaczy, papierosów, e-papierosów i substancji psychoaktywnych przeprowadzone przez Panią Magdalenę Kruk, pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie, specjalistkę ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą.
Dziękujemy za Pani Magdalenie za spotkanie.

Nowe książki w szkolnej bibliotece

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników czytania! Biblioteka dokonała zakupu nowych książek, które czekają na Wasze odkrycie.
Nasza biblioteka wzbogaciła się o wiele inspirujących tytułów różnych gatunków literackich. Niezależnie od tego, czy preferujecie powieści sensacyjne, romanse, czy może fantastykę, na pewno znajdziecie dla siebie coś interesującego i zapadną Wam one w pamięć na długo.
Przeczytane historie mogą zainspirować Was do podejmowania nowych wyzwań, zrozumienia innych perspektyw i poznania niezwykłych uroków świata kryjących się między kartami książek.
Czekamy na Was! Przyjdźcie i odkryjcie magię literatury w naszej bibliotece!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy w naszej szkole dla WOŚP pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
W sekretariacie szkoły znajduje się puszka stacjonarna, do której każdy może wrzucić dowolną kwotę pieniężną.
W zamian oferujemy ogromny uśmiech oraz piękne czerwone serce.
Akcja będzie trwała do 26.01.2024 roku.
Zachęcamy wszystkich chętnych do zasilenia naszej puszki sztabowej – „TU WSZYSTKO GRA! OK!”
Szkolne Koło Wolontariatu