Animatorzy akcji charytatywnej

477, 15 zł dla Hospicjum w Darłowie!

477, 15 zł zebrała klasa 3a I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie podczas akcji charytatywnej na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego CARITAS im. Bpa Czesława Domina w Darłowie, która odbyła się 16 grudnia 2022 r.
Akcja polegała na sprzedaży gofrów, które rozeszły się jak…. ciepłe bułeczki, a uśmiechy zajadających je osób (na zamieszczonych zdjęciach) mówią same za siebie. Niebo w gębie!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, pani dyrektor za możliwość przeprowadzenia tego wydarzenia, pani pedagog za wsparcie merytoryczne, społeczności sławieńskiego liceum za to, że odpowiedziała na nasze zaproszenie.
Szczególne podziękowania kierujemy do przyjaciół naszej szkoły, którzy nas w tym dniu odwiedzili: niezawodnej załodze Sławieńskiego Domu Kultury, pani Hannie Dobak – dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie, pani Ewie Tkacz-Krążko, absolwentce I LO w Sławnie, nauczycielce SP3 i ekipie z Przedszkola nr 4 im. Krasnala Hałabały w Sławnie.
Dziękujemy! Dzięki Wam świąteczny klimat pięknie się zmaterializował. Warto było!
Jarosław Strześniewski

Ps. Gofry piekliśmy wg przepisu Mamy Aleksandry z kl. 3a (dziękujemy pani Moniko!), publikujemy na prośbę zainteresowanych: 4 jajka (białka ubić na sztywno), 1 szklanka cukru, 1 szklanka mleka, 1 czubata łyżka mąki ziemniaczanej, 1,5 szklanki oleju, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1 cały cukier waniliowy. Wszystko zmiksować i dodać 2,5 szklanki mąki tortowej typ 450, połączyć składniki, na koniec dodać ubite wcześniej białka i rozmieszać łyżką. Jeżeli ciasto jest za gęste dolać wody gazowanej.

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content