5. Piknik Naukowy za nami

29 listopada 2022 roku odbył się w naszej szkole V Powiatowy Piknik Naukowy.
Tematem przewodnim były rozważania na temat prawdy, fałszu w otaczającym nas świecie. Nauczyciele na różnych przedmiotach próbowali pobudzić uczniów szkół podstawowych do otwartego myślenia i racjonalnego dyskursu. Pojawiły się zagadnienia z zakresu logiki matematycznej, literatury faktu, sposobów manipulacji, pułapek językowych w języku polskim oraz angielskim, fake newsów, historii podyktowanej, faktów i mitów z zakresu geografii. Na chemii uczniowie doświadczalnie sprawdzali podane tezy.
Spotkanie odbyło się w dwóch turach. Każda rozpoczynała się od wykładu inauguracyjnego. Nasi goście, p. Agnieszka Woropaj zaprezentowała temat „Manipulacja oraz influencerzy i ich metody wpływu na masowego odbiorcę w cyberprzestrzeni”, natomiast o. Piotr Włodyga wykład pt. Prawda czy Fałsz?
W zdarzeniu udział wzięło 360 uczniów z okolicznych szkół podstawowych: Jarosławca, Staniewic, Warszkowa, Ostrowca, Starego Jarosławia, Sławska, Niemicy, Bobrowic, Słowina oraz ze Sławna.
Dziękujemy za zainteresowanie!

Wanda Adamczyk