Uczestnicy akcji

Akcja „Łączą nas drzewa – Lasy Jana Pawła II”

W dniu 13.04.2023 r. młodzież naszego Liceum brała udział w akcji „Łączą nas drzewa- Lasy Jana Pawła II” organizowanej przez Nadleśnictwo Sławno

Celem akcji było posadzenie drzew na terenie leśnictwa Kosierzewo, dla upamiętnienia papieża Jana Pawła II. Uczniowie w podziale na dwie grupy poprowadzeni zostali przez leśników ekologiczną ścieżką edukacyjną, po czym jedna z grup sadziła lipy, a druga jabłonie tworząc naturalną bazę pokarmową dla ptaków. Akcja zakończona została ogniskiem integracyjnym na terenie Zielonej Szkoły pod Bocianim Gniazdem w miejscowości Ugacie, gdzie na uczniów oraz ich opiekunów czekał pyszny poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy organizatorom wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak szlachetnej akcji.

Aleksandra Stępień

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content