Back to school

28 lutego, ramach spotkań pn. „Back to school”, gościliśmy Panią Martę Pawłuszek, absolwentkę z rocznika 2009. Świetne spotkanie z młodzieżą, podczas którego Pani Marta podzieliła się refleksjami dotyczącymi swoich wyborów edukacyjno-zawodowych, dzięki którym wykonuje pracę, będącą  przede wszystkim jej pasją – dietetyka i fizjoterapia (kolejność nauki była odwrotna do pierwszej pasji :)) i na tym nie koniec, bo planuje następne studia, ponieważ wciąż odczuwa niedosyt wiedzy (lifelong learning – popieramy!). Uczestniczyliśmy w pełnowartościowym wykładzie ukierunkowanym na potrzeby licealistów. Usłyszeliśmy o modnych dietach – uwaga! – nie dla wszystkich odpowiednie, wpływu używek na  zdrowie młodzieży, nawykach żywieniowych słusznych i tych zgubnych, wpływu cukru, a szczególnie jego nadmiaru na organizm człowieka, etc., etc.

W trakcie prelekcji chętni uczniowie mogli skorzystać z przenośnej profesjonalnej  wagi, aby dokonać analizy składu ciała, np. ilość  tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wiek metaboliczny itp., a potem omówić je z p. Martą.

– Bardzo ciekawy wykład, dużo się nauczyłyśmy  – skomentowały Tosia i Paulina z 2b. A Lena – też z 2b – stwierdziła:  to są właśnie moje klimaty, interesuje mnie ten temat, w przyszłości chcę zostać fizjoterapeutką (pierwszy wybór p. Marty) i wszystko, co wiąże się ze zdrowiem jest dla mnie ważne.

Pani Marto, profeska 🙂 serdecznie dziękujemy!

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content