debata

Debata oksfordzka

04 marca 2022 roku w naszej szkole odbyła się debata oksfordzka na temat „Konsumpcjonizm nas osłabia”.
W debacie uczestniczyli po stronie opozycji: Maja Janus kl. IIIA, Hanna Musiał kl. III B, Marcin Mikituk kl. II A, Nikola Kowalewska kl. I A oraz Julia Andrzejewska-Wasieczko z klasy IIIA. Po stronie propozycji: Maksymilian Turowski kl. III B, Wojciech Radawiec kl. III A, Michał Jarząbek kl. IA, Oskar Piwowarczyk kl. II A oraz Anna Smyk z klasy III A. Marszałkiem debaty była Karolina Stępień – pedagog szkolny.
Debata była bardzo wyrównana, jednak Jury w składzie: panie Aleksandra Stępień i Irena Rogowska oraz uczennica klasy III A Hanna Lińska wskazali drużynę opozycji jako wygraną👏
Była to doskonała okazja do wymiany poglądów i zaprezentowania umiejętności oratorskich, a reakcje zgromadzonej widowni utwierdziły organizatorów debaty o potrzebie popularyzowania tej formy dyskusji wśród młodych ludzi.
Debata została zorganizowana dzięki pomocy Szkolnego Koła Caritas w ramach projektu „EkoLiceum. Losy Naszych Kwiatów”.
Szczególne podziękowania należą się wszystkim organizatorom: panu Mirosławowi Kopowskiemu oraz paniom: Aleksandrze Stępień i Karolinie Stępień.