Dni Mózgu

Dni mózgu, które odbyły się w naszej szkole w poprzednim tygodniu były niezwykle interesującym i pouczającym wydarzeniem. Licealiści mieli okazję zgłębić tajemnice budowy mózgu oraz dowiedzieć się, jak ważną rolę pełni on w naszym codziennym życiu. Uczniowie dowiedzieli się, że hipokamp ma istotne znaczenie dla procesów poznawczych, zapamiętywania i adaptacji, a systematyczna nauka i ciągłe powtarzanie wzmocni ich układ neuronalny w postaci nowych połączeń synaptycznych między neuronami.

Podczas tych dni uczniowie oglądali filmy edukacyjne na platformie Khan Academy, które przedstawiały różne zagadnienia związane z mózgiem. Dzięki nim mogli lepiej zrozumieć, jak działa nasz mózg oraz jakie obszary odpowiadają za konkretne funkcje.

Po obejrzeniu filmików uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując różnorodne quizy o mózgu takie jak: „Z czego składa się twój mózg?”, „Której półkuli mózgu używasz częściej?”, czy „Jak dobrą masz pamięć?”. Dzięki quizom mogli lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje mózg oraz jak dbać o jego kondycję.

Dni mózgu okazały się nie tylko edukacyjne, ale także bardzo inspirujące. Uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę na temat najważniejszego narządu, co zapewne przyczyni się do poprawy ich samodyscypliny i skupienia podczas nauki.

Mam nadzieję, że ta inicjatywa zaowocuje większym zainteresowaniem nauką i chęcią odkrywania wiedzy z różnych dziedzin nauki, czego swoim uczniom oczywiście życzę.

Dominika Hibner-Kubera