Choinki z papieru

Drugie życie książki

Uczniowie klasy 1a i 1b pod czujnym okiem nauczyciela plastyki, prof. Elżbiety „Matejko” Gaik wyczarowali magiczny świąteczny krajobraz z książek zniszczonych i wycofanych z księgozbioru biblioteki szkolnej. Tym samym zrealizowali projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który miał na celu kontakt z książką oraz rozwijanie kreatywności poprzez wykorzystanie różnorodnych umiejętności manualnych. Powstały cudownej urody choinki, gwiazdy oraz prace przestrzenne wyłaniające się ze zniszczonych egzemplarzy i przedstawiające świąteczną scenerię. Uczniowie pokazali, jak pomysłowo przywrócić do życia przedmioty zużyte i niepotrzebne.

Okazuje się, że literatura przeczytana kilkadziesiąt razy wcale nie musi stać się makulaturą, a przy użyciu prostych technik plastycznych, można ze starych, nikomu niepotrzebnych książek stworzyć dzieło sztuki oraz przywrócić pożółkłym kartkom dawną świetność. Prace uczniów można obejrzeć w holu głównym szkoły.

Agnieszka Smutek-Strześniewska
Zdjęcia: Jarosław Strześniewski

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content