Dyrektor też się uczy!

Od października 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Learning without borders” (Nauka bez granic), numer projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000074149, w ramach akcji KA122-SCH – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską i zakłada rozwój językowy nauczycieli oraz otwarcie na nowe możliwości współpracy zagranicznej szkoły.
Pierwszą osobą, która skorzystała z wyjazdu, jest Pani Renata Biernacka, dyrektor Zespołu Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor na przełomie stycznia i lutego odbyła kurs języka angielskiego w szkole językowej w Limassol na Cyprze
Zajęcia prowadzono nowoczesnymi, innowacyjnymi metodami w międzynarodowej grupie słuchaczy. Pobyt stanowił świetną okazję do poznania innych rozwiązań w zarządzaniu placówką oświatową oraz zwiększenia kompetencji językowych i komunikacyjnych w sytuacjach zadaniowych . Był także czas na wycieczki i poznawanie historii, kultury i przyrody południowego Cypru, obecnie zamieszkanego głównie przez Greków.
W programie uczestniczy jeszcze 10 nauczycieli naszego liceum, którzy do marca 2024 roku wyjadą na dwutygodniowe mobilności szkoleniowe, z czego większość weźmie udział w kursach języka angielskiego, a swoje kompetencje będą szlifować na Cyprze, Malcie, w Irlandii, Hiszpanii oraz w Austrii.
Jak powiedziała nam Pani Renata Biernacka „Każdy nauczyciel powinien co jakiś czas znaleźć się w położeniu ucznia, doznać np. sprawdzania swoich umiejętności przez innych, odkrywania własnej niewiedzy czy odrabiania pracy domowej. To bardzo ważne doświadczenie”.

Erasmus+

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content