Dzień Czystego Powietrza

14 listopada obchodziliśmy w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony w 2005 r przez fundację ARKA z Bielska Białej. Największym źródłem zanieczyszczeń powietrza w naszym kraju są spaliny samochodowe oraz dym z nieekologicznych pieców ogrzewających mieszkania. Polska jest jednym z krajów, które ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej co w konsekwencji prowadzi do przedwczesnej śmierci około 45 tys Polaków rocznie.

Czyste powietrze to jeden z podstawowych warunków naszego życia a jego zanieczyszczenie nie jest problemem lokalnym ponieważ powietrze nie zna granic państwowych. Aby przybliżyć problematykę związaną z zanieczyszczeniem powietrza klasa 2a w ramach innowacji ekologicznej EkoSzkoła przygotowała gazetkę edukacyjną. dla społeczności LO.

Barbara Gębusia (tekst i zdjęcia)

Udostęnj:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content