Skauci Europy

Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego każdego roku harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej Cel? Uświadomienie skautom, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.


Rozmawiamy ze Skautkami Europy, uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie: Leną i Nikolą z Zastępu Wiewiórka oraz Hanną z zastępu Niedźwiedź. Dlaczego zajmujecie się skautingiem?

Lena: przede wszystkim to najlepsza forma spędzania wolnego czasu, tutaj mam swoich przyjaciół, nie tylko Polaków, ale także, np. Hiszpanów. Istotną sprawą jest również wiara, jestem chrześcijanką, a skauting promuje wartości chrześcijańskie, po prostu – rozwijam się także w tej dziedzinie. Formacja skautów obejmuje także wiele umiejętności, które przydają się w życiu codziennym. Np. pierwsze, podstawowe prawo harcerki brzmi: „Obowiązki harcerki rozpoczynają się w domu”, tzn., że harcerką nie jestem tylko na zbiórkach, ale na co dzień.

Nikola: działamy w ramach drużyny, której centrum znajduje się w Sławsku, w Sławnie nie ma Skautów Europy. Skauting rozwija mój charakter, pozwala doskonalić umiejętności, chcę stać się lepszym człowiekiem dla siebie i innych. Wspólne działania uczą empatii. Wydaje mi się, że to bardzo ważne w dzisiejszym świecie.

Po prostu przygoda życia – podsumowuje Hanna.

Zdjęcia: Zuzanna Morawiec.

(js)

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content