uczennice z odczynikami

Dzień Nauki Polskiej

19 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie obchodziliśmy w Dzień Nauki Polskiej. Święto to ma stanowić inspirację do podejmowania przedsięwzięć naukowych oraz wzmacniać zainteresowanie nauką. Dzień Nauki Polskiej jest obchodzony w dniu urodzin Mikołaja Kopernika.
W nawiązaniu do tego święta uczniom naszej szkoły przybliżono sylwetki wybranych polskich uczonych i przypomniano ich największe dokonania. W tym gronie wybitnych nazwisk zaleźli się m. in: Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska – Curie, Ignacy Łukasiewicz, Ignacy Domeyko, Mieczysław Wolfke, Maria Grzegorzewska, Zbigniew Religa, Adam Maciejewski. Ponadto uczniowie mogli przeprowadzić proste doświadczenia z dynamiki, termodynamiki, kinematyki oraz magnetyzmu.
Kamila Adamek

 

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content