Uczennice kl. 2a

Dzień Otwartej Szkoły

3 czerwca 2022 r. nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. W mury sławieńskiego ogólniaka zawitali uczniowie klas 8 szkół podstawowych ze Sławna, Warszkowa, Postomina i Słowina. Mieli oni okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić budynek oraz uczestniczyć w licznych aktywnościach przygotowanych przez nauczycieli i młodzież liceum. Impreza rozpoczęła się w auli szkolnej wykładem uczennicy klasy 3a Hanny Lińskiej na temat konsumpcjonizmu.

Następnie, wędrując po szkole, ósmoklasiści wzięli udział w warsztatach teatralnych, przetestowali swoją asertywność, pogłębili wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a w drodze na zajęcia taneczne w sali gimnastycznej pograli w piłkarzyki i skandynawską grę Kubb. Zwiedzając sale lekcyjne obejrzeli zdjęcia z wycieczek szkolnych, wymiany polsko- niemieckiej, zapoznali się z programem eTwinning, poznali działania Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz odwiedzili strategiczne miejsce szkoły, w którym można załatwić wszystkie ważne i mniej ważne sprawy, czyli sekretariat.

Pobyt w naszej szkole był również okazją do zadawania pytań, poczucia szkolnej atmosfery oraz rozmów z młodzieżą i nauczycielami liceum.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję do zobaczenia we wrześniu.
Barbara Gębusia

Zdjęcia: Hanna Lińska, Gracja Krzemieniec, Jarosław Strześniewski.

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content