Anastazja Cichawa, klasa 2a

I LO w Sławnie włączyło się w Akcję Narodowego Czytania 2022

6 września 2022, podobnie jak w poprzednich latach, odbyła się w naszej szkole akcja Narodowego Czytania, która organizowana jest pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku. Tym razem przedmiotem wspólnej lektury stały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ich opublikowanie w czerwcu 1822 roku w Wilnie uważane jest za symboliczny moment narodzin polskiego romantyzmu. – Fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności inspiruje do dnia dzisiejszego, a współczesne znaczenie utworu dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru – powiedział polonista, Jarosław Strześniewski, wprowadzając w lekturę utworu.
Na szkolnej scenie wystąpili Małgorzata Redzimska z kl. 1a, grupy teatralne z klas 2a i 4a, przygotowane przez Irenę Rogowską i Agnieszkę Smutek-Strześniewską. Przeczytano „Powrót Taty”, „Romantyczność” i „Lilje”, recytując i inscenizując w sposób, który pozwolił na przeniesienie w świat literatury i piękna polskiego słowa. Uczestnicy zdarzenia obejrzeli także film „Świtezianka”. Wszystkim, którzy zdecydowali się odczytać fragmenty utworów, serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy!
Agnieszka Smutek-Strześniewska

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content