Uczestnicy zjazdu

I Ogólnopolski Zjazd Szkół im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego

13 czerwca 2022 r. młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie uczestniczyła w I Ogólnopolskim Zlocie Szkół im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze. Wraz z ponad 300. uczniami szkół podstawowych i średnich brała udział w atrakcjach przygotowanych przez zespół Pałacu, który kiedyś należał do naszego patrona.
Zdarzenie otworzył Marszałek Województwa Wielkopolskiego, następnie odbyła się defilada z udziałem Generała Dąbrowskiego (tak właśnie!) i rozpoczęły się różnego rodzaju aktywności: składanie Pałacu Dąbrowskiego z klocków, zajęcia multimedialne, wirtualna strzelnica, zawody sportowe i gra terenowa, w której uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania w obrębie kilkunastu stacji znajdujących się na terenie Pałacu i parku pałacowego. Po obiedzie młodzież obejrzała pokaz kawalerii i musztry piechoty. Całość wieńczyło wspólne ognisko z udziałem uczniów, zaproszonych gości, Organizatora i… generała Dąbrowskiego, rozdanie dyplomów, rozwiązanie gry terenowej z inscenizacją teatralną, której bohaterami byli Jan Henryka Dąbrowski i jego żona. Całość wspaniała i bardzo inspirująca, spotkanie z historią bez nachalnego dydaktyzmu. Forma spotkania z tradycją i wartościami – znakomita!
– Dla mnie najciekawsze było spotkanie z grupą rekonstrukcji historycznej – powiedział Piotr z kl. 2a – to prawdziwi pasjonaci, którzy wiernie odtwarzają realia Legionów Polskich we Włoszech, rzeczywiście poczułem się rekrutem w obozie wojskowym XVIII/XIX w. – Spotkanie młodych ludzie z różnych części kraju, których łączy patron szkoły okazało się strzałem w dziesiątkę – dodaje Karolina z tej samej klasy.
Wycieczka nie odbyłaby się bez sponsora, stąd serdecznie dziękujemy Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Wybrzeże” w Sławnie za dofinansowanie kosztów przejazdu!
(js)

Zdjęcia: Karolina Głowacz, Jarosław Strześniewski

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content