Inspiracje matematyczne

6 czerwca, w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, uzdolnionych matematycznie.

Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych ośmioklasistów, a w szczególności: popularyzowanie matematyki, rozwijanie twórczego myślenia, łączenie wartości pracy z rozwojem uzdolnień.

W trakcie warsztatów uczniowie utworzyli w aplikacji matematycznej, GeoGebrze, aplet, w którym skonstruowali punkty szczególne trójkąta, prostą Eulera oraz okrąg dziewięciu punktów.

Druga część spotkania dotyczyła zagadnień z logiki matematycznej.

Uczestnicy świetnie poradzili sobie z rozwiązywaniem niestandardowych problemów, a w trakcie przerw zwiedzili szkołę.

Szczególne podziękowanie kierujemy do nauczycielki matematyki, p. K.Kądziołki i uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Żukowie. Czekamy na Was!