Lednica 2024

Lednica 2024

„Wracaj do domu!” to hasło XXVIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych LEDNICA 2024, które odbyło się 1 czerwca 2024 r. Byli tam uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie: Nikola Zagorodnikow, Lena Baran, Aleksandra Burda, Zuzanna Karpicz, Hanna Falkowska, Dominika Jakimiak, Oliwia Krzemieniec – członkowie grupy zorganizowanej przez sławieńską parafię WNMP.

– „W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach. By wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to, co dobre. A przede wszystkim by być RAZEM! Dom to nie budynek, to LUDZIE” – tak o idei spotkania mówili organizatorzy, a o wrażeniach Nikoli i Leny przeczytajcie dalej.

Nikola: wyjazd na Lednicę to czas przemyśleń i spotkań wielu ludzi z całego świata. Jest to moment, w którym Pan Jezus pragnie do nas przemówić, a my możemy oddać mu swoje problemy i prosić o wskazanie drogi. Punktem kulminacyjnym każdego spotkania lednickiego jest przejście przez symboliczną Bramę- Rybę. Dla mnie, każdy wyjazd na Pola Lednickie jest czasem oddania się Bogu i dobrej zabawy poprzez śpiewanie i taniec. Warto tam pojechać, gwarantuję niezapomniane przeżycia i najważniejsze – dobre miejsce dla tych, którzy szukają swojej drogi w wierze.

Lena: Czułam się jak we własnym domu. 20 tys. ludzi potrafiło stworzyć jedną, wielką rodzinę. Wszyscy byliśmy tam dla Jezusa. Cieszę się, że właśnie w obecnej rzeczywistości spotykam ludzi (nie tylko młodych), z którymi mogę Go uwielbiać.

(js)

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content