Licealiści dla dzieci

Sławieński Dzień Dziecka

I Liceum Ogólnokształcące w Sławnie wzięło udział w miejskich obchodach Dnia Dziecka. Działania na rzecz dzieci odbywały się w przestrzeni SDK (głównego organizatora), a w naszym punkcie o nazwie „Gry zręcznościowe” dzieci mogły spróbować swoich sił w grach: „Kółko i krzyżyk” oraz „Sprawdź jak celnie rzucasz”. Obie gry poległy na rzutach z wyznaczonego miejsca i układania linii z kółek/krzyżyków bądź zdobywaniu największej liczby punktów, po tym jak krążki zawisły na kołkach. Wszystko po to, by rozwijać refleks oraz celność. Ponadto każdy mógł spróbować swoich sił w logicznej układance Tangram. 

Sławieńscy licealiści zajmowali się także sztuką użytkową – malowali dzieciom twarze. Witkacy byłby szczęśliwy. Jeżeli przechadzający się w tłumie „lew”, „słoń” i „krokodyl” wydali Wam się dziwnie znajomi to obejrzyjcie zdjęcia – tajemnica już wyjaśniona 😉

Suma uśmiechniętych dziecięcych twarzy zdecydowanie przekonywała, że wymienione działania były udane i potrzebne, więc i nam zadowolenie się udzieliło. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Kamila Adamek
Zdjęcia: Kamila Adamek, Jarosław Strześniewski

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content