Literackie koło fortuny

Literackie koło fortuny

21 października biblioteka szkolna zorganizowała czytelniczą zabawę pn. Literackie koło fortuny. Wypożyczalnia przeniosła się do holu głównego szkoły –  powstało stanowisko, gdzie można było wypożyczać książki, ale żeby to zrobić, należało zakręcić kołem fortuny i pozwolić, aby to los zdecydował, z jakiej kategorii będą to pozycje czytelnicze. Niezdecydowanym czytelnikom taka forma pomagała w doborze lektury. Atrakcyjna i oryginalna formuła zabawy cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i pracowników szkoły, a zakręcenie kołem fortuny przyprawiało niekiedy o dreszcz emocji. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa, a także realizowała założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Agnieszka Smutek-Strześniewska

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content