Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 
Podsumowaniem szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego był udział reprezentantów klasowych w rywalizacji o tytuł „Szkolnego Lektora”. Zmagania miały miejsce w auli szkolnej i obserwowali je wszyscy uczniowie, dopingując swoich przedstawicieli klasowych. Zdarzenie zainicjowała i poprowadziła p. Irena Rogowska, a wszystkie konkursy odbyły się przy współudziale pozostałych polonistów: p. Agaty Majchrzak, p. Agnieszki Smutek-Strześniewskiej i p. Jarosława Strześniewskiego. Podniosłego charakteru ostatniego konkursu z dnia obchodów nadała uczennica kl.2a, Nikola Zagorodnikow, śpiewając a capella „Bogurodzicę” – najstarszą polską pieśń religijną.
Do konkursu przystąpiło 14 uczniów, którzy zmierzyli się z trzema rodzajami tekstów: tzw. „łamańcami językowymi”, fragmentem publicystycznym i literackim. Ich zmagania oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły Renata Biernacka – przewodnicząca oraz nauczyciele: p. Wanda Adamczyk i p. Mirosław Kopowski.
Ostatecznie jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce i tytuł „Szkolnego Lektora” zdobyła Zuzanna Morawiec, kl. 2a
II miejsce – Nikola Zagorodnikow, kl. 2a
III miejsce – ex aequo : Anastazja Cichawa, kl.3a i Hubert Frankenstein, kl.2b
Udział uczniów we wszystkich konkursach odbywających się tego dnia był punktowany w celu wyłonienia zwycięskiej klasy. Po końcowym podsumowaniu klasą uzyskującą I miejsce została 3a i w nagrodę otrzymała szkolnego „Henryczka”.
Nagrody za I miejsce w konkursie o tytuł „Szkolnego Lektora” i w Dyktandzie Ortograficznym – bilety do kina w SDK dla dwóch osób ufundowała p. dyrektor Izabela Sozańska-Majchrzak – Dziękujemy! 
Wyniki poszczególnych konkursów w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego:
 Szkolny Konkurs Poprawności Językowej „Polszczyzna płata nam figle”:
I miejsce – Karolina Śpiewak, kl. 2a
II miejsce – Olaf Kwiatkowski, kl. 2b
III miejsce – Kinga Kunkiel, kl. 1a
Scrabble:
I miejsce – Kornelia Smutek, kl. 3a
II miejsce – Zofia Turczyn i Anna Dudka, kl. 1a
III miejsce – Jakub Rosiak, kl. 1b
Dyktando Ortograficzne:
I miejsce – Wiktoria Skóra, kl. 4a
II miejsce – Antonina Michalik, kl. 1a
III miejsce – Aleksandra Protasewicz, kl. 2b
Gra Literacka – konkurs zespołowy:
I miejsce – ex aequo : klasa 1a i klasa 4a
II miejsce – klasa 1a
III miejsce – klasa 2a
Wręczono również nagrody za konkurs literacki „Postanowienie noworoczne bohatera literackiego”:
I miejsce – Nikola Szwark, kl. 1a
II miejsce – Emilia Smolińska, kl. 1a
III miejsce – Anna Dudka, kl. 1a
To był piękny dzień! Pełen wrażeń i aktywności uczniów (szkolne mury i kadra pedagogiczna uwielbiają to najbardziej) – spisaliście się wspaniale!  Dziękujemy! 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze zdarzenia!

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content