Grupa osób przebranych w stroje z ulicznych jasełek

Orszak Trzech Króli

Po raz trzeci nauczyciele LO w Sławnie uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, czyli ulicznych jasełkach, uroczystości wywodzącej się z polskiej tradycji kolędniczej. Wraz z radnym miejskim panem Dominikiem Margielewskim i pracownikami Sławieńskiego Domu Kultury wystąpiliśmy w scence pt. Gospoda. Przeprowadzony wcześniej casting sprawił, że każdy w swojej roli czuł się na właściwym miejscu. Kto był kim? Otóż, pani dyrektor LO Renata Biernacka – Gospodyni, pan radny Rady Miasta Sławno Dominik Margielewski – Gospodarz, panie nauczycielki LO: Iwona Wojniak – Diabeł, Karolina Stępień – Anioł, Irena Rogowska – Cyganka, panie pracujące w SDK: Iwona Borkowska – Gość 1 i Paulina Pietrzak – Gość 2. Całość dopełniła oprawa techniczna, którą nadzorowali: pan D. Margielewski oraz pan Tomasz Panek (SDK), i która możliwa była dzięki użyczeniu dostępu do prądu przez właścicieli Komsoftu: pana Mariusza Dyrcza i pana Grzegorza Lomperta, za co serdecznie dziękujemy!

To piękne wydarzenie od paru lat jednoczy sławieńską społeczność i sprawia, że wiele osób, które na co dzień pełnią różne funkcje i wykonują różne zawody podejmują wspólne działania – ku uciesze występujących i , mamy nadzieję, obserwatorów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia!

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content