Podróże kształcą

18 listopada sławieńskie liceum gościło zagraniczne wolontariuszki współpracujące z koszalińskim Caritas. W Polsce przebywają od sierpnia dzięki Europejskiemu Korpusowi Solidarności, który umożliwia młodym ludziom pracę w wolontariacie w kraju i za granicą.

Licealna młodzież w ramach lekcji z języka angielskiego i niemieckiego spotkała się z Żivą ze SłoweniiLucią z NiemiecDianą z Białorusi oraz koordynatorką projektu Kasią z Koszalina. Tematem przewodnim spotkania było hasło „Podróże kształcą”. Młode wolontariuszki opowiadały o swojej pracy w centrum samotnej matki, zachęcały do pracy na rzecz innych ludzi oraz podzieliły się swoim doświadczeniem związanym z podróżowaniem. Wszystkie zajęcia odbyły się w języku obcym. Moderatorami rozmów były Iwona Wojniak, nauczyciel języka angielskiego oraz Dominika Hibner-Kubera, nauczyciel języka niemieckiego. Uczniowie przełamali swoje bariery językowe i mogli porozumiewać się w sposób komunikatywny z osobami używającymi na co dzień języka angielskiego i niemieckiego: zadawali pytania, opowiadali o swoich zagranicznych wyjazdach i planach podróżniczych.

Cykl spotkań był inspirującą lekcją i doskonałą okazją, aby w bliskim kontakcie z obcokrajowcami sprawdzić swój zasób słownictwa i przekonać się, że znajomość języków jest w obecnych czasach niezwykle ważną i przydatną umiejętnością. Następne spotkanie odbędzie się w styczniu. Już nie możemy sie doczekać!

Agnieszka Smutek-Strześniewska, źródło: Iwona Wojniak

Zdjęcia: Agnieszka Smutek-Strześniewska

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content