Pokaz Stołów Wigilijnych 2022

Pokaz Stołów Wigilijnych 2022

19 grudnia br. I Liceum Ogólnokształcące w Sławnie uczestniczyło w Pokazie Stołów Wigilijnych zorganizowanym w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. Pokaz miał na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy – szkoły i placówki oświatowe z powiatu sławieńskiego –  na swoich stoiskach zaprezentowali wystrój  świątecznych stołów oraz potrawy wigilijne , które oceniało znakomite jury. 

Naszą szkołę reprezentowali Kornelia i Szymon z kl. 2a oraz Nikola z kl. 1a pod opieką p. Agnieszki Smutek-Strześniewskiej. W swojej prezentacji wigilijnego stołu nawiązali do idei patriotycznych, które bliskie były patronowi szkoły Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu – wystrój i dekoracje utrzymane były w biało-czerwonej kolorystyce.

Konkurs uświetnił koncert zespołu „Niezbędny Balast”, który raczył uczestników tradycyjnymi kolędami i współczesnymi świątecznymi piosenkami. Pokaz był też okazją do międzyszkolnej integracji i wspólnego  spotkania w miłej atmosferze i duchu przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Agnieszka Smutek-Strześniewska

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content