Tegoroczni absolwenci LO z wychowawcą

Pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów

Uroczystość odbyła się 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole, gdzie absolwentom towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz wychowawca klasy. Podczas wzruszających przemówień dyrektora szkoły pani Renaty Biernackiej, wicestarosty sławieńskiego pana Andrzeja Protasewicza, uczniów i absolwentów polały się łzy, które ocierali nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Abiturientom I LO wręczono wiele nagród i dyplomów za szczególne osiągnięcia.
Medal Złotego Absolwenta – najważniejsze wyróżnienie szkoły, otrzymała Hanna Lińska – średnia ocen 5,24.

Nagrody za najwyższe osiągnięcia w nauce uzyskali:
Zuzanna Grudzień – średnia ocen – 5,18
Natalia Rondzio – średnia ocen – 5,18
Maja Janus – średnia ocen – 5,12
Anna Smyk – średnia ocen – 5,00
Wojciech Radawiec – średnia ocen – 4,94
Maciej Urban – średnia ocen – 4,81
Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Statuetki Henryczków, prestiżowej nagrody przyznawanej od 2001 roku otrzymali:
– za olbrzymie zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności szkolnej – Hanna Lińska,
– za aktywne i bezkompromisowe angażowanie się w rozwiązywanie problemów szkoły i klasy – Maja Janus,
– za włączanie własnych pasji w kreowanie kulturalnej atmosfery szkoły – Wojciech Radawiec.

Tytuł najsympatyczniejszego ucznia otrzymała Anna Smyk.

Tytuł najlepszego historyka szkoły i nagrodę za realizowanie historycznych pasji otrzymał Wojciech Radawiec.
Za aktywną pracę w szkolnym kole wolontariatu dyplomy otrzymali: Anna Smyk, Oliwia Koszal, Aleksandra Jelonek, Julia Stępniak, Andżelika Wilińska, Adam Protasewicz, Dawid Głuszek, Michalina Poborska, Magdalena Mazurkiewicz.

Nagrody za prowadzenie strony szkoły na Instagramie otrzymały: Zuzanna Grudzień, Hanna Lińska.

Nagrodę za godne reprezentowanie szkoły, odpowiedzialną, patriotyczną postawę podczas uroczystości szkolnych i państwowych otrzymał Gracjan Krzemieniec.

Nagrody za charyzmatyczne i pełne pasji prowadzenie szkolnego radiowęzła otrzymali: Gracjan Krzemieniec, Adam Protasewicz, Michał Poręba, Wojciech Radawiec.

Certyfikaty i podziękowania za realizację projektu Erasmus otrzymały: Natalia Rondzio, Hanna Lińska, Zuzanna Grudzień.

Dyplom za aktywną pracę wolontaryjną w szkolnym kole Caritas otrzymał Gracjan Krzemieniec.
Dyplomy za szczególne zaangażowanie w życie sportowe szkoły otrzymali Natalia Rondzio i Adam Protasewicz.

Szczególne podziękowania otrzymali rodzice, którzy angażowali się w pracę na rzecz społeczności uczniowskiej klasy, stwarzając znakomitą atmosferę wspólnych działań: pani Renata Protasewicz, pani Ewa Ryk, pan Arkadiusz Jasiński.

Szczególnym i wyjątkowym wyróżnieniem jest tytuł „Przyjaciel Szkoły” przyznawany osobom szczególnie zasłużonym dla I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie. Decyzją Rady Pedagogicznej tytuł ten przyznany został pani Renacie Protasewicz pełniącej przez 4 lata funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły oraz Klasowej Rady Rodziców. Pani Renata Protasewicz wykazała się olbrzymim zaangażowaniem w rozwiązywanie problemów szkoły, była inicjatorką i realizatorką licznych, wartościowych przedsięwzięć na rzecz szkoły i klasy, publicznie wspierała i popularyzowała działania liceum wpływając na jego pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym.

Podsumowaniem uroczystości było slajdowisko przygotowane przez uczennicę Maję Janus. Kilkaset zdjęć i filmów przywróciło wspomnienia z czterech lat wspólnej pracy.

Mirosław Kopowski

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content