Maja Janus

Recital dyplomowy Mai Janus

5 czerwca 2024 r. byliśmy świadkami recitalu dyplomowego Mai Janus w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku. Ubiegłoroczna absolwentka I LO w Sławnie, charyzmatyczna laureatka Henryczka, dała przepiękny koncert, grając utwory Bacha, Paganiniego, Mozarta, Beethovena, Prokoviefa z akompaniamentem fortepianu (ukłony dla Tomasza Szymczewskiego).

Niesamowite doświadczenie, od samego początku artystka potrafiła wciągnąć nas w świat swojej muzyki. Jej umiejętność operowania dźwiękami była imponująca, a każdy dźwięk, który wydobywała z instrumentu, wydawał się być wyrazem głębokich emocji. W jednym momencie potrafił być delikatny i subtelny, a w następnym nasycony pasją i energią. Prawdziwa uczta dla ducha. Nie bez powodu muzykę nazywa się najdoskonalszą ze sztuk. Niezwykłe popołudnie, pełne piękna i emocji, które na zawsze pozostanie w nas jako niezapomniane przeżycie.

Gratulujmy Mai, jej nauczycielom, szczególnie Arturowi Pastuszyńskiemu oraz Szkołom Muzycznym w Sławnie i Słupsku! Chapeau bas!

Mai, która konsekwentnie realizuje swój edukacyjny plan – sławieńskie liceum, szkoły muzyczne I i II stopnia w Sławnie i Słupsku, a przed nią Akademia Muzyczna w Poznaniu – życzymy spełnienia we wszystkich dziedzinach, które będą przedmiotem jej uwagi i szczęścia na co dzień. Powodzenia!

O czym z dumą donoszą świadkowie zdarzenia:

Mirosław Kopowski i Jarosław Strześniewski

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content