skład sędziowski

Sąd nad cukrem

„Oskarżam cukier o spowodowanie zawału serca…”. Tak brzmiał fragment aktu oskarżenia. Na „salę sądową” przenieśli się uczniowie klasy I, realizujący innowację pedagogiczną: biologia z dietetyką. Uczniowie wcielili się w rolę oskarżycieli, obrońców, sędziów i świadków. W trakcie zabawy przedstawiono szereg negatywnych skutków spożywania cukru. Oskarżyciele starali się dowieść, iż jego nadmierne spożycie prowadzi do rozwoju otyłości, cukrzycy, miażdżycy, przez co zwiększa ryzyko zawału serca i udaru. Obrońcy natomiast stali na stanowisku, iż cukier jest niezbędny dla odżywiania każdej komórki naszego organizmu, działa jako źródło energii dla mózgu, układu nerwowego i mięśni.
Udział w symulacji rozprawy sądowej nie tylko poszerzył wiedzę uczniów dotyczącą cukru, był też doskonałą okazją, aby zobaczyć na czym polega praca sędziego i stron procesowych. Zagwarantował także przeżywanie podobnych emocji, jakie towarzyszą rozprawie.

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content