Absolwenci LO w Sławnie - matura 1978

Spotkanie absolwentów rocznik 1978

2 czerwca 2021 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie spotkali się absolwenci szkoły, którzy maturę zdali w 1978 roku. W ich roczniku było 97 uczniów, w zjazdach absolwentów regularnie uczestniczy około trzydziestu, większość z klasy „d”, której wychowawczynią była Jolanta Jaskólska. – Dobrze ją wspominamy. Uczyła języka rosyjskiego i była bardzo wymagająca. „Jeśli masz coś zrobić, zrób przyzwoicie” – powtarzała często i ta dewiza bardzo nam się w życiu przydała – mówią zgodnie uczestnicy spotkania.

Wizytę w szkole rozpoczęli „na dywaniku” u dyrektora liceum, Renaty Biernackiej. Były okolicznościowe przemówienia, lista obecności i szkolne gadżety. Następnie pani dyrektor zaprosiła absolwentów na lekcję historii, którą poprowadził prof. Mirosław Kopowski. Ponownie, po 45. latach, usiedli w szkolnych ławkach i aktywnie wzięli udział w zajęciach.

– Nasze spotkania mają stały program – opowiada Andrzej Cichoński – najpierw odwiedzamy szkołę, później idziemy na cmentarz zapalić znicze naszym profesorom, kolegom i koleżankom, następnie spotykamy się na uroczystej kolacji. Jest czas, żeby wspominać piękne lata życia, przyjaźnie, atmosferę naszego liceum – uwierzcie, jest nam czego zazdrościć. Tak, jestem dumnym absolwentem I LO w Sławnie. W imieniu uczestników dziękuję pani dyrektor za serdeczne przyjęcie nas w murach szkoły.

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content