Spotkanie ONLINE społeczności międzynarodowej Etwinning

Etwinning

11 kwietnia o godzinie 17 odbyło się ponowne spotkanie ONLINE społeczności międzynarodowej Etwinning, tym razem związane z projektem E-Kompass – Wahr oder Falsch im Internet.- prawda czy fałsz w internecie.
Uczniowie z Turcji , Polski i Grecji wraz ze swoimi nauczycielkami zajęli się tematem Hass-postingu w internecie , czyli postami nienawiści , które są niestety coraz częściej przez nas spotykane w cyberprzestrzeni. Wzięliśmy udział w Quizie, w którym wszyscy zgodnie odpowiedzieli , że spotkali się już formami Hass-postingu w internecie. Wiemy , że ktoś może być obrażany i dyskryminowany z powodu koloru skóry , religii, płci czy innej orientacji płciowej, mogą też być na jego temat wymyślone historie i fakty. Powiedziała uczennica klasy 3a .
Uzupełniliśmy mapę myśli na aplikacji Mentimeter. Zaprezentowano nam przykłady fałszywych historii,które niestety zmieniły wielu ludziom życie na gorsze.
Dlatego pamiętajcie, nie bądźcie obojętni na Hass-posting – posty nienawiści w internecie – REAGUJCIE .
Lass Hass-posting nicht so stehen!- Nie pozostaw tych postów bez swojej reakcji !!!!


Dominika Hibner-Kubera

Odtwórz film na temat eTwinning

Udostęnj:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content