Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej

27 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Straży Granicznej. Młodzież dowiedziała się, na czym polega praca pograniczników, jakie szkoły trzeba skończyć, żeby móc pełnić służbę na granicy oraz jakimi środkami transportu dysponują strażnicy.
Podczas spotkania funkcjonariuszki Pani Sylwia Biłyk oraz Daria Walkowiak przybliżyły zadania Straży Granicznej i szczegółowo omówiły zasady prowadzonego aktualnie naboru do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej.
Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej będą mogły spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy choćby przewodnicy psów służbowych.
Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej i szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej.
Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne zawierające krótki opis zasad naboru wraz z danymi teleadresowymi placówek i wydziałów prowadzących aktualnie nabór do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej.
Zarówno goście, jak i organizatorka spotkania – pani pedagog Karolina Stępień – podkreślali, że wszyscy możemy czuć się bezpiecznie dzięki pracy Straży Granicznej.
Karolina Stępień

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content