Bohater spotkania, Nikodem z Julią, uczennicą

Spotkanie z Nikodemem

Nikodem ‘Niko’ Sadłowski spotkał się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie.  Pod koniec lat dziewięćdziesiątych był uczniem naszej szkoły. Wyróżniał się z tłumu, pisał piosenki, grał na gitarze, wystawił swój spektakl w SDK, słuchał muzyki innej niż wszyscy i zachowywał się inaczej. Zdecydowanie zbuntowany, na kursie kolizyjnym z dorosłymi. Opuścił szkołę przed maturą, trafił do Monaru, skutecznie, powoli, wyprowadził swoje życie na prostą.

Dzisiaj mieszka w Wielkiej Brytanii, ukończył pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w Edinburgh College, jest laureatem studenckich nagród, na co dzień pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi.  Ojciec autystycznego Maksa i neurotypowej Livii. Z powodzeniem prowadzi popularnego bloga (https://rockdaddy.uk), wydał dwie książki znakomicie przyjęte przez czytelników i recenzentów.

W sławieńskim liceum opowiedział o dzieciństwie, niesłyszących rodzicach, trudach dojrzewania, dobrych i złych wyborach życiowych. Prawdziwy, szczery do bólu, otwarty na innych, inność, blisko człowieka i jego spraw. Bez dydaktyzmu, spontaniczny, dla wielu mentor, choć przy tym wszystkim bardzo skromny. Swoją postawą pokazuje, że można osiągnąć wszystko, a punkt wyjścia nie jest ważny, istotna jest decyzja. Świetne spotkanie, zorganizowane spontanicznie, myślę, że to nie przypadek.

Uczestniczka spotkania: „Jeszcze raz bardzo dziękuje. Za spotkanie, za miłe słowa i cenną lekcję. Z emocji troszkę mnie zatkało, dlatego dopiero jestem w stanie powiedzieć, że Pana historia bardzo do mnie trafiła i poruszyła.”

Nikodem, dziękujemy 😊

Jarosław Strześniewski

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content