Wizyta harcerzy ze Światełkiem Pokoju

Światełko Pokoju z Betlejem

19 grudnia 2023 r. harcerze 12 LWDH „Drzewianie” przekazali na ręce wicedyrektora szkoły, Karoliny Stępień, Betlejemskie Światło Pokoju wraz ze świątecznymi życzeniami. Mamy nadzieję, że symboliczne światełko trafi do domu każdego ucznia i pracownika naszej szkoły.

– W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”. Związek Harcerstwa Polskiego zachęca do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój – w końcu to nie tylko brak konfliktów zbrojnych, ale także harmonia wewnętrzna, w której odnajdujemy równowagę ze sobą i innymi ludźmi – skomentowali ideę światełka sławieńscy harcerze.

Niech ten płomień użyczy Wam wszystkim światła i ciepła, tak potrzebnych, nie tylko w okresie świątecznym!

Zdjęcia: Wioleta Grzebień
(js)

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content