Kategorie
Bez kategorii

„Taniec z duchami”

W miniony piątek Teatr pod NAZWĄ, działający w Sławieńskim Domu Kultury, dał premierę spektaklu „Taniec z duchami”. To pierwszy spektakl przygotowany przez nową grupę pasjonatów teatru, pracujących pod kierunkiem Wiesława Dawidczyka, instruktora SDK. Teatr pod NAZWĄ tworzą uczennice naszej szkoły: Vanessa Dudzińska-Superson, Natalia Mora, Zuzanna Morawiec, Aleksandra Sawicka, Zosia Szczecińska oraz Marzena Łużyńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie.
O widowisku Wiesław Dawidczyk powiedział: „Nasz spektakl to rzecz o zemście, próbie odwetu, kiedy wiemy już, że nie mamy szansy zrobić tego w świecie fizycznym i wyrównanie rachunków pragniemy przenieść do zaświatów. Przyglądamy się jak demoniczne siły walczą w nas i z nami, jak próbują nami zawładnąć, a może już nami kierują? Czy trzem siostrom uda się wymierzyć sprawiedliwość? Obejrzyjcie nasz spektakl.” O nowej grupie mówi tylko superlatywy: „Bardzo pracowite, obowiązkowe, kreatywne dziewczyny – praca z nimi to przyjemność”.

Dlaczego zajmują się teatrem, opowiadają aktorki-uczennice naszego liceum. – Zuzia: teatr to moja pasja od zawsze, zajęcia z panem Wiesławem pozwalają oderwać się od normalnego życia; czuję, że scena to moje miejsce, w spektaklu gram Kasię. – Lubię być kimś innym na scenie, przez kreowaną rolę chcę bardziej poznać siebie – dodaje Vanessa, na scenie Marek. – Teatr to dla mnie coś nowego – mówi Zosia – nowa szansa na rozwój, na bycie sobą, chciałam spróbować i po prostu skorzystałam z oferty zajęć w SDK, kreuję rolę Marysi. – Spełniam w ten sposób swoje marzenia – podsumowuje Aleksandra – Marianna.

Widowisko będzie można obejrzeć 27 maja 2023 na scenie SDK. Zapraszamy i za reżyserem powtarzamy: „Warto potańczyć z duchami”.

Jarosław Strześniewski

Skip to content