Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W dniach 12-16. 09. 2022r. przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję informacyjno-edukacyjną „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Na szkolnym holu oraz w wirtualnej gazetce szkolnej rozpropagowane zostały ulotki promujące zdrowie. Podczas zajęć odbywały się projekcje filmów edukacyjnych dotyczące chorób zakaźnych. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach, w czasie których poszerzyli wiedzę na temat właściwych zachowań zdrowotnych. Do wspólnych działań zaproszono także przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sławnie- p. Magdalenę Kruk, która podczas wizyty w szkole udostępniła uczniom szereg materiałów edukacyjnych związanych z chorobami wywoływanymi przez drobnoustroje. Dodatkowo w ramach profilaktyki uzależnień uczniowie mieli okazję skorzystać z urządzeń symulujących stan po spożyciu alkoholu i zażyciu narkotyków, tj. alkogogli i narkogogli.
Akcję edukacyjną zakończono konkursem mikrobiologicznym, podczas którego uczniowie musieli wykazać się wiedzą zdobytą w trakcie całego tygodnia. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Talaśka z klasy 1a. Na drugim miejscu znalazła się Karolina Ostrowska z klasy 3a. Natomiast trzecie miejsce zajęli ex aequo: Roksana Syngierska z klasy 2a, Magdalena Mazurkiewicz z klasy 4a oraz Oliwia Borowiec i Jakub Łopata z klasy 3a. Serdecznie gratulujemy!!!

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content