Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli przygodę z programem ERASMUS+

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli przygodę z programem ERASMUS+ , WELLNESS THROUGH HERITAGE HANDICRAFTS.

Nasze spotkanie odbywa się w Rumunii w miejscowości Iasi – ”Mihail Sturdza” Technical College!
Temat spotkania: Discovery Romania folklor handmade masks.
Pierwszego dnia było oficjalne rozpoczęcie przez panią dyrektor szkoły goszczącej Bida Cristina Maria. Uczniowie zwiedzili szkołę, mogli obserwować lekcje. Wysłuchaliśmy krótkiego koncertu muzyki ludowej. Zwiedzaliśmy miasto (Hall of Missed Steps – Uniwersytet „Alexandru Ioan Cuza”, pierwszy uniwersytet w kraju, założony w 1860 roku; Biblioteka Politechniki „Gheorghe Asachi” – z sową jako symbolem mądrości; Aula Magna „Carmen Sylva”). To był dzień pełen nowych wrażeń.

Dzisiaj Nikola Zagrodnikow miała urodziny. Był tort i sto lat po polsku i rumuńska.

Erasmus+

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content