Uratuj swojego Bliźniaka Genetycznego

Nasza akcja DKMS – Zostań Potencjalnym Dawcą Szpiku Kostnego dobiegła końca.

22 marca wolontariuszki z klasy 1a: Nina Grzebień, Jagoda Dybiec i Zofia Turczyn zarejestrowały pięciu potencjalnych dawców szpiku. Potencjalnymi dawcami zostali słuchacze naszego Liceum dla dorosłych oraz nasza pani Wioleta Grzebień. Gratulujemy wszystkim wielkiej odwagi i wrażliwości na cierpienie innego człowieka.  

 

13.000 osób rocznie słyszy diagnozę nowotwór krwi. Co 40 minut ktoś w Polsce otrzymuje taką diagnozę. Tylko 25% Pacjentów znajduje zgodnego Dawcę w rodzinie. Pozostali liczą na naszą pomoc! Wesprzyj swojego Bliźniaka Genetycznego, którego antygeny zgodności tkankowej są takie same jak twoje!

 

Nie bójcie się!-  waszych komórek macierzystych nie zabraknie, ponieważ mnożą się przez całe życie. Jeśli jesteś w przedziale wiekowym 18 a 55 lat, twoje BMI nie przekracza 40 oraz swój ogólny stan zdrowia oceniasz jako dobry, to nie zwlekaj tylko zarejestruj się do wielkiej bazy DKMS i zostań potencjalnym Dawcą szpiku! 

Aby zostać potencjalnym Dawcą szpiku, odpowiedz na kilka pytań i zamów bezpłatny pakiet rejestracyjny pod tym adresem. 

https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz

 

Dla ciebie rejestracja w bazie DKMS jest bezpłatna, jednak jej koszt wynosi 180 PLN, dlatego fundacja DKMS będzie wdzięczna za jakiekolwiek wsparcie. Pozwala to zarejestrować jeszcze więcej potencjalnych Dawców.

 

https://www.dkms.pl/dzialaj/przekaz-darowizneMożesz na nas zawsze liczyć – Wolontariuszki Liceum.

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content