Uroczystość wręczenia nagród laureatom 7. PTT

Za nami 7. Powiatowy Turniej Teatralny pod patronatem Starosty Powiatu Sławieńskiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Zmagania teatralników przebiegały w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych Powiatu Sławieńskiego. Obejrzeliśmy dziewięć ciekawych widowisk zaprezentowanych w formule online na stronie internetowej https://liceumslawno.com/teatr, a wyniki konkursu opublikowaliśmy 28 marca 2022 r. na szkolnych stronach internetowych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich instruktorom! Cieszy nas, organizatorów 7. PTT, że tak dużo młodych ludzi zajmuje się sztuką teatru. Mądrze wybrane teksty świadczą, że uczestnicy turnieju traktują scenę jako formę wypowiedzi w sprawach dla nich ważnych. To dla nas szczególnie cenne. Potrafią także znaleźć sposób na zainteresowanie klasyką. Słowacki, Zapolska i Gombrowicz jednak nie tacy nudni „jak ich malują”. Jeśli spektakle tegorocznego turnieju nikogo nie zostawiły obojętnym to znaczy, że udało się, że teatr żyje i ma się dobrze. To najważniejsze. Wygraliście wszyscy!
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 30 marca 2022 r., a uświetnił ją znakomity wykład prof. dr. hab. Daniela Kalinowskiego z Akademii Pomorskiej w Słupsku pt. „Czy Kordian był miękiszonem?”. Fragmenty wykładu jeszcze dzisiaj opublikujemy na naszych stronach www. Zdarzenie uświetnili swoją obecnością także: Wojciech Wiśniowski, Starosta Sławieński, Andrzej Protasewicz, Wicestarosta Powiatu Sławieńskiego, Bogusław Ogorzałek, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Maria Poprawska, Prezes Fundacji „Rodzina”, Izabela Sozańska-Majchrzak, dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury, Piotr Kruk, podinspektor ds. kultury i organizacji w Urzędzie Gminy w Malechowie, Marian Krakowski, dyrektor Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, Aneta Świątek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie, Dagmara Wojtczak , dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie oraz członkowie grup teatralnych i ich opiekunowie. Serdecznie Państwu dziękujemy! Znakomity turniej, wspaniały czas.
8. Powiatowy Turniej Teatralny już za rok! Czekamy na Was!

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content