XXXI Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2022

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 1a Patryk Rogalski otrzymał

 wyróżnienie w tym konkursie.

Jak co roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie  przystąpili do XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego – Kangur 2021\22. Jest on przeprowadzany jednocześnie w ponad 50 państwach!

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O’Hallorana. W 1990r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu.

Jego celem jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W Polsce głównym organizatorem Konkursów jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkursy pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Patrykowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content