Ponowne spotkanie ONLINE w społeczności eTwinning

logo etwinning

Ponowne spotkanie ONLINE w społeczności eTwinning

28 lutego odbyło się już trzecie spotkanie online z naszymi partnerami z Chorwacji i Turcji w ramach drugiego projektu pt.:„Lass uns die beste Kunstwerke unserer Städte entdecken – Pozwól nam odkryć najlepsze dzieła naszych miast”.

Uczestniczymy także w projekcie pt. „E-Kompass: Wahr oder Falsch im Internet? – Prawda czy fałsz w internecie?”. Naszymi partnerami są Turcja oraz Grecja. Relacje z tego projektu przekażemy następnym razem.

Przypominamy: na pierwszym spotkaniu uczniowie z Chorwacji przedstawili nam swoje zabytkowe miasto Varaždin, które położone jest w północno – wschodniej części Chorwacji. Drugie spotkanie to film prezentujący Sławno, przygotowany przez naszych licealistów.

Podczas trzeciego spotkania zachwycaliśmy się przepięknym tureckim regionem Hatay (Antakya) i ich miastem Defne. Dodatkowo, jako niespodziankę, uczniowie z Chorwacji przygotowali dla nas prezentację o malowidłach ściennych w ich regionie.

Obejrzyjcie nasze filmy i oceńcie to, co robimy!

Dominika Hibner-Kubera

Udostęnj:

95-lecie polskiego hymnu

napis Mazurek Dąbrowskiego na tle nut

95-lecie polskiego hymnu

Z okazji 95 rocznicy ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego”polskim hymnem narodowym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych przedsięwzięciach historycznych.

Uczniowie wszystkich klas rozwiązywali test wiedzy o hymnie narodowym.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

• klasa I – Patrycja Adamczyk, Zuzanna Warać, Patrycja Babirecka

• klasa II – Oliwia Borowiec, Karolina Kęsik, Piotr Poleski, Maria Marcinkowska

• klasa IIIa – Wojciech Radawiec, Aleksandra Roguszewska, Adam Protasewicz

• klasa IIIb – Zuzanna Duszyńska, Dawid Terefenko.

Następujący uczniowie wykonali również prezentacje oraz prace plastyczne: Monika Bogusławska, Michał Jarząbek, Natalia Jeż, Patrycja Babirecka, Patrycja Adamczyk, Julia Wasieczko – Andrzejewska

Mirosław Kopowski

Udostęnj: