Matematyka Bez Granic

wybrane wzory matematyczne

Matematyka Bez Granic

Uczniowie klasy 1a I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie wzięli udział w finale Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic). Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Celem konkursu jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym, wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje on również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej.
W konkursie wzięli udział uczniowie z ponad 27 krajów na całym świecie, w tym 9225 z Polski.
Gratulujemy i życzymy wiele sukcesów!

Zajęcia z podstaw przedsiębiorczości

11 marca 2022 roku gościli w naszej szkole wykładowcy Wydziału Ekonomicznego Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wykładzie dr Dariusza Oczachowskiego „ Problemy moralne w gospodarce rynkowej”, natomiast uczniowie klas młodszych w wykładzie dr Aliny Oczachowskiej „Pułapki reklamodawców”. Spotkania poszerzyły wiedzę uczniów z zakresu podstaw przedsiębiorczości.

Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „KARTKA WIELKANOCNA”.

• regulamin dostępny na stronie szkoły
  • technika dowolna
  • format max A4
  • prace należy składać do 30 marca 2022r.
  • opiekun mgr Elżbieta Gaik

Udostęnj: