wybrane wzory matematyczne

Matematyka Bez Granic

Uczniowie klasy 1a I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie wzięli udział w finale Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic). Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Celem konkursu jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym, wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje on również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej.
W konkursie wzięli udział uczniowie z ponad 27 krajów na całym świecie, w tym 9225 z Polski.
Gratulujemy i życzymy wiele sukcesów!

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content