Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Wolni od uzależnień”

Protokół z posiedzenia jury I Powiatowego Konkursu Plastycznego „WOLNI OD UZALEŻNIEŃ” pod hasłem „Wolni od Internetu”

Jury w składzie: Renata Biernacka (przewodnicząca), Elżbieta Gaik, Irena Rogowska oraz Karolina Stępień na posiedzeniu w dniu 20 maja 2022 r. postanowiło przyznać nagrody:

w kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Lenie Cieśli (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sławnie)
II miejsce – Julii Markiewicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie
III miejsce – Wiktorii Harasimowicz (Szkoła Podstawowa w Niemicy)

w kategorii klas VII-VIII:
I miejsce – Annie Tomaszewskiej (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie)
II miejsce – Nadii Mikrut (Szkoła Podstawowa w Niemicy)
III miejsce – Piotrowi Kowalczykowi (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie)

oraz wyróżnić

w kategorii klas IV-VI: Oliwię Bień (SP Żukowo), Laurę Lisek (SP Staniewice), Lenę Drop (SP Wrześnica), Michała Borkowskiego (SP Darłowo), Lilianę Stępień (SP 3 Sławno)

w kategorii klas VII-VIII: Zuzannę Woszczyk (SP Żukowo), Martynę Jabłońską (SP 3 Sławno), Amelię Rabendę (SP Żukowo), Katarzynę Bogusławską (SP 3 Sławno).

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie plastycznym. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Każda praca jest piękna, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Życzymy Wam twórczego rozwoju w każdej dziedzinie!
Nagrodzonych uczniów oraz opiekunów wkrótce poinformujemy o czasie i miejscu wręczenia nagród.

Startup Shaker, czyli 2-dniowe warsztaty z przedsiębiorczości

Uczestnicy warsztatów

Startup Shaker, czyli 2-dniowe warsztaty z przedsiębiorczości

Dzisiaj w naszej szkole uczniowie budują własne innowacyjne firmy!

Wystartował Startup Shaker, czyli 2-dniowe warsztaty z przedsiębiorczości, w czasie których zespoły uczą się jak zarabiać na biznesie opartym o swoje pasje oraz zbudować startup, który osiągnie sukces na rynku!

Będzie aktywnie i kreatywnie, ponieważ przed naszymi uczniami stoi nie lada wyzwanie – opracowanie własnego startupu w 2 dni i jego zaprezentowanie.

Prace odbywają się pod okiem zewnętrznych trenerów i przedsiębiorców, którzy przyjechali do naszej szkoły z Warszawy. Ponadto uczniowie będą mieli okazję wysłuchać również prelekcji Filipa Budnego – CEO startupu MAGLY, który opowie o swojej przedsiębiorczej drodze, którą rozpoczął w wieku 16 lat!

Warsztaty realizowane są we współpracy z Urzędem Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który wybrał naszą szkołę do projektu, za co serdecznie dziękujemy.

Warsztaty Startup Shaker odbywają się w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”.

Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.18 Tworzenie i rozbudowa regionalnego systemu innowacji.

Lazurowa wycieczka

Uczestnicy

Lazurowa wycieczka

Finał roku szkolnego to dobry czas na wycieczki. Od piątku, 20 maja, grupa sławieńskich licealistów podróżuje lazurowym szlakiem: Monaco (Monte Carlo) – Nicea – Cannes – Prowansja (Eze) – San Remo -Noli – Bergeggi.

W programie zwiedzanie, wypoczynek na plaży, zwiedzanie, wypoczynek na plaży, zwiedzanie… Mówią, że jest znakomicie i na dowód przesyłaja zdjęcia.

(js)