II Szkolna Debata Oksfordzka

Drużyna klasy 2a zwyciężyła w II Szkolnej Debacie Oksfordzkiej. Skutecznie podważyła tezę: „Wiedza jest martwa – dzisiejszy system edukacji to zakuć, zdać, zapomnieć”. Klasa 3a debatę przegrała 10 punktami (158 do 148). Debatujący i aktywna publiczność w ten sposób odbyli ćwiczenia z analizy zawartych w tezie sformułowań, wielostronnego spojrzenia i analitycznego myślenia. Cel debaty oksfordzkiej został osiągnięty.

– Nie było łatwo – powiedzieli uczestnicy – przemawianie do grupy ludzi to zadanie stresujące, ale mamy także świadomość, że poziom naszych umiejętności retorycznych znacznie wzrósł. Ważne doświadczenie.

– Podziwiam odwagę uczniów, którzy wzięli udział w debacie. Nie jest łatwo prowadzić publicznie spór. Podobało mi się pozytywne podejście i odpowiedzialność – skomentował zdarzenie prof. Mirosław Kopowski.

Uczestnicy debaty:
Drużyna klasy 2a: Natalia Jeż, Kamila Kunkiel, Aneta Kaźmierkiewicz, Zuzanna Warać.
Drużyna klasy 3a: Marcin Mikitiuk, Oskar Piwowarczyk, Jerzy Postraszyński, Piotr Poleski.
Marszałek: Hanna Lińska.
Sekretarz: Zuzanna Grudzień.
Jury: Karolina Stępień, ks. Piotr Łowicki, Maja Janus, Wojciech Radawiec.

Zwycięzcom, uczestnikom i wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy! III Szkolna Debata Oksfordzka… za rok!

Jarosław Strześniewski

Uczestnicy debaty

Udostęnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Skip to content